Přechod na DVB-T2? Řešním je IPTV
Pokud ještě sledujete televizní vysílání prostřednictvím regionálních vysílacích sítí, počítejte s tím, že konec příjmu je na dohled. Od listopadu 2019 totiž začne celoplošné vypínání hlavních vysílačů. Naštěstí existuje efektivní a levné řešení!
Teď už je čas
DVB-T (Digital Video Broadcasting - Terrestrial neboli pozemní digitální vysílání) skončí definitivně v červnu 2020, kdy dojde k vypnutí posledních vysílačů a dokrývačů. Je tedy jedině rozumné, když se nad řešením zamyslíte už nyní a rozhodnete se, jak své oblíbené pořady sledovat dál.
Jaký nový systém nás čeká?
Jedná se o plánovaný přechod na vysílání s označením DVB-T2, který naváže na stávající vysílání a po jeho vypnutí ho nahradí. To pro spoustu uživatelů znamená určité komplikace a starosti. Nově zaváděný systém DVB-T2 se od původního DVB-T vysílání odlišuje způsoby komprese, což jsou algoritmy snižující potřebný datový tok. České Radiokomunikace se rozhodly pro variantu s kompresí HEVC (s kodekem H.265), která představuje moderní řešení. To se pozitivně projeví na kvalitě přenášeného signálu, hlavně na obrazu a počtu dostupných programů.
DVB-T2 nepůjde naladit na každém televizoru
Především starší typy televizních přijímačů nezvládnou příjem kodeku HEVC a tudíž je řešením dodatečné zakoupení a připojení set-top boxu, který tento standard podporuje. Abyste zjistili, zda váš televizor zvládá HEVC, většinou postačí, když se podíváte do manuálu k přístroji nebo vyhledáte údaje o konkrétním typu televizoru na internetu. Možná ale zvolíte místo řešení nového vysílacího standardu elegantnější řešení, které se nabízí - to je sledování televizního vysílání prostřednictvím IPTV. Co tahle zkratka znamená?
Co vlastně IPTV všechno umí?
Jedná se o přenos televizního vysílání prostřednictvím vysokorychlostního (širokopásmového) internetového připojení. Kromě toho, že poskytuje nabídku volných i placených televizních kanálů, je u této služby k dispozici jako bonus i elektronický programový průvodce (EPG), archiv pořadů, možnost nahrávání pořadů a další služby.
IPTV je budoucnost pro televizní nadšence
Pokud si zvolíte toho správného poskytovatele, je to služba, kterou využijete opravdu naplno. Podívejte se naší nabídku, ve které najdete bohatý výběr služeb za opravdu zajímavé ceny. Budete mít televizní vysílání k dispozici ve vysoké kvalitě a vyberete si skladbu programů i jejich počet pěkně podle svého. Pro sledování televize přes internet vám stačí tarif od 20 Mb/s výše, abyste si zábavu u obrazovky užili skutečně naplno. Pro sledování televize přes IPTV je určena služba KUKI. Ta je nabízena ve dvou balíčcích s označením Kuki menší a Kuki větší. V čem se liší a co od nich můžete očekávat?
- Kuki menší zpřístupní pro uživatele třicet televizních stanic, z nichž polovinu si můžete vybrat podle svých zájmů a zaplatíte jen 200 Kč měsíčně.
- Kuki větší dává možnost užívat si vysílání až 60 TV stanic, kdy polovinu si opět můžete vybrat podle svého.
Hlavní výhodou IPTV je fakt, že se již nebudete muset přizpůsobovat žádným standardům jako v případě DVB-T. Ostatně není to tak dávno, co přechod donutil diváky investovat do zařízení. S DVB-T2 se jedná o stejnou písničku a podle všeho je již nyní v plánu na rok 2023 nový standard DVB-T3. S internetovou a v neposlední řadě chytrou televizí žádné standardy neřešíte. Vždy máte k dispozici maximum zábavy.