cz

Blog

Co udělat před prvním připojením počítače k internetu?

Než připojíte nový počítač k internetové síti, je třeba, abyste učinili důležité některé základní kroky, jež pomohou zajistit jeho spolehlivý a bezpečný provoz.

40 x

10 nejčastějších problémů s routerem a jak na ně

Pokud u routeru nastanou problémy, zaskočí vás to nejčastěji v ten nejméně vhodný čas. Jaké jsou možnosti řešení? Podívejte se na několik praktických rad!

47 x

Jak rozdělit rychlost internetu

Při stahování dat více uživateli z jednoho internetového připojení můžete občas narazit na problém rozdělení toku dat tak, aby bylo vyvážené a nedocházelo k výraznému omezení...

31 x

Je Wifi internet stabilní?

Využívání Wi-Fi připojení má své nesporné výhody. Odpadají kabely, zvyšuje se i rychlost bezdrátových sítí, zprovoznění Wi-Fi routeru je otázkou chvilky, s dobrým připojením je Wi-Fi síť spolehlivá a stabilní.

183 x

10 důvodů proč používat správce hesel

Jedním z nejspolehlivějších způsobů ochrany je vytvoření nového bezpečného hesla pro každý účet. Jak si ale všechna hesla ke všem službám zapamatovat?

273 x

Kam ideálně umístit váš Wifi router?

Máte doma svou vlastní bezdrátovou síť a chcete ji využít skutečně na maximum? Čtěte dál a dozvíte se, jak na to.

395 x

Přechod na DVB-T2? Řešním je IPTV

Pokud ještě sledujete televizi přes pozemní vysílání, vězte, že od listopadu 2019 začne celoplošné vypínání hlavních vysílačů. Máme pro Vás efektivní řešení v podobě IPTV

172 x

Jakou potřebujete rychlost stahování?

Jaká je pro vás ideální rychlost internetu? V článku vám ukážeme pár příkladů pro lepší orientaci.

442 x

Jak chránit děti na internetu?

Máte doma školáka (nebo dokonce předškoláka) a tak trochu vás mrazí, když si uvědomíte, s jakými nástrahami se ve virtuálním světě internetu může setkat? Zde je pár rad, které vám mohou být prospěšné..

295 x

Mýty a fakta o wifi

O Wi-Fi se toho říká skutečně hodně. Co z toho je pravda a co nebrat vážně? Podívejme se společně na nejznámější mýty a odhalme, kolik se v nich skrývá pravdy.

713 x

Jak zresetovat router do továrního nastavení?

Problémy s routerem zpravidla přináší pomalé, vypadávající či zcela nefunkční připojení k internetu. Jak takovou situaci vyřešit? Není třeba hned kupovat nový přístroj.

808 x

jak a proč na změnu frekvence Wi-Fi

Občas se stane, že z nejrůznějších důvodů potřebujete změnit frekvenci, na které používáte Wi-Fi připojení. Moderní Wi-Fi routery většinou pracují na dvou odlišných frekvencích. Jaké pásmo použít?

242 x

Symetrické vs. Asymetrické připojení k internetu

Zaslechli jste v diskusi něco o symetrickém a asymetrickém připojení k internetu? Podívejte se na to, jak se od sebe tato dvě připojení liší.

705 x

Co je agregace?

Termín agregace se v souvislosti s internetem používá pro označení počtu uživatelů, kteří v jednom okamžiku mohou sdílet maximální vyhrazenou rychlost. To znamená sdílení kapacity internetových linek mezi více uživateli...

1005 x

FUP vs. přenosová rychlost

FUP má za úkol spravedlivěji rozdělit připojení a penalizovat uživatele, kteří daty plýtvají a to zejména u mobilního internetu. Solidní společnosti, ale nabízejí internetové připojení zcela bez omezení.

397 x

Nefunkční wifi? Co s tím?

Pokud používáte bezdrátové připojení, může se často stát, že se někde prostě nepřipojíte kvůli slabému signálu nebo z jiných důvodů. Podívejte se na možnosti co s tím udělat nebo co je příčinnou..

713 x

Co jsou FUP limity?

FUP neboli „Fair Use Policy“ je postrachem každého uživatele mobilních dat. Zjednodušeně řečeno jde o omezení množství dat, která je možné přenést prostřednictvím internetu.

379 x

Jak funguje anonymní prohlížení internetu?

Při prohlížení webových stránek si internetové prohlížeče ukládají řadu informací, například adresy navštívených stránek a serverů. Co když ale nechcete, aby tyto informace mohly vidět další osoby.

1396 x

Synchronizace záložek mezi mobilem a PC

Když prohlížíte na svém telefonu opakovaně internetové stránky, určitě jste začali používat záložky, které ušetří čas a usnadní jejich vyhledání. Jsou to ty samé adresy, jaké máte uložené ve svém PC?

610 x

Jak ochránit aktivity dětí na internetu?

Pokud chcete své děti nenásilným a spolehlivým způsobem bránit před stránkami a aplikacemi s nevhodným obsahem, použijte k tomu vhodný program, který zajistí dostatečnou ochranu.

467 x

Přehřívá se vám starý router?

Pokud používáte již starší router, zřejmě jste už narazili na problém, kterým je přehřívání. To následně může vést ke zhoršení přenosu signálu, výpadkům a v nejhorší variantě i ke vzniku požáru. Takže co s tím můžete udělat?

732 x

Co je CLOUD?

Vše co potřebujete vědět o cloudu. Cloud jako virtuální prostor, kam můžete uložit svá data. A samozřejmě nejen uložit, budou kdykoli dostupná a budete s nimi moci pracovat.

547 x

Hotspot Žluté Lázně

Žluté lázně jsou z hlediska pokrytí WiFi signálem komplikovaný prostor. Zvolili jsme řešení, které vyniká nejen výkonem, ale i schopností předávat si jednoho každého uživatele tak, jak se pohybuje areálem.

3164 x

Co je síťová neutralita?

S pojmem síťová neutralita se setkáte poměrně často v nejrůznějších internetových diskusích i debatách mezi samotnými uživateli. Pojďme si tento pojem detailněji přiblížit a vysvětlit.

723 x

Ideální internet pro náročné

Řadíte se mezi náročné uživatele, kteří nemají rádi čekání a touží po opravdu rychlých datech? Tyto informace Vám pomohou najít ideální internetové připojení s nejlepšími parametry.

676 x

Bezpečný internet? Aktualizujte!

Používáte na svém počítači, tabletu nebo jiném zařízení vhodnou ochranu proti nežádoucím zásahům a průnikům virů či jiných nebezpečných aplikací?

6484 x

dvb-t2 versus iptv

Zvolit televizní příjem prostřednictvím vysílání DBTV-T2, nebo IPTV (internetové televize), případně zvolit jiné alternativní řešení? Rozhodněte se ideálně do pololetí roku 2020.

1216 x

stěhujete se? Ověřte si dostupnost na nové adrese

Pokud dojde na to, že se stěhujete, měli byste věnovat dostatečnou pozornost i tomu, jaké bude v nové lokalitě internetové připojení.

3960 x

Kolik zařízení je možné připojit k internetu na doma?

V domácnostech narůstá počet zařízení připojených k internetu a proto je třeba mít připojení, které vás nebude brzdit. Podle čeho vybírat internet na doma?

6271 x

Jak na stahování videí z internetu?

Stahování videí a jiných objemných souborů z internetu patří k častým internetovým aktivitám. Co ale potřebujete, abyste mohli pohodlně stahovat i videa ve vysoké kvalitě?

1012 x

Jak se připravit na internet věcí?

Internet věcí se kvapem blíží. Mnoho lidí přitom zatím ani pořádně neví, co to internet věcí vůbec je, co všechno může obnášet a zahrnovat. Víte, jak se na novou éru připravit?

770 x

Zapomenuté heslo k wifi?

Objevte možná řešení v případě zapomenutého hesla k Wifi a zjistěte proč je bezpečné heslo k wifi důležité. Jak se dostat k zapomenutému heslu a jak má vypadat bezpečné heslo?

3968 x

Jak využít řízení datových toků s QoS?

Jedná se o nástroj, který umožňuje řídit zařízení a aplikace v rámci sítě a přidělovat jim rozdílnou důležitost, a tedy i různou šíři pásma k využívání. Jaké je využití u Vás doma?

947 x

Představujeme unikátní prostory pro eventy

Již 4 roky zajišťujeme internetové připojení pro bývalou čistírnu odpadních vod, ve které jsme prověřeným partnerem zodpovědným za připojení pravidelných eventů.

1447 x

Profesionální řešení datových služeb pro firmy

Airwaynet posiluje svojí pozici na poli ICT služeb. Ve spolupráci s partnerem Greendata rozšiřuje svojí nabídku internetových služeb pro firemní zákazníky o služby datového centra DC6.

893 x

Jak snadno zabezpečit domácí bezdrátovou síť WIFI

Wi-fi připojení dneska využívá obrovské množství domácností. Ne každý uživatel ale dostatečně dbá na bezpečnost. Podívejte se na tipy na zabezpečení domácího připojení.

6494 x

Hlavní výhody IPTV

IPTV je moderní službou, která spočívá v šíření televizních stanic prostřednictvím internetu. Toto řešení nabízí oproti např. kabelové televizi množství výhod a možností navíc. O co se přesně jedná?

1497 x

Jaký zvolit internetový prohlížeč?

Webový prohlížeč je nejzásadnějším nástrojem pro práci s internetem. Dobrý prohlížeč musí zajistit rychlost a komfort surfování i stahování, případně nabídnout další funkce.

3479 x

Co je to DNS a jak funguje?

Setkali jste se při surfování na internetu se zkratkou DNS a netušíte, co znamená? Doplňte si vaše technické znalosti a zjistěte, proč je tato zkratka pro internet tak důležitá.

3323 x

Hybridní backup - Záloha pro firmy

Hybridní záloha je cloudovou infrastrukturou, která spojuje dva odlišné typy cloudů - soukromý (privátní) a veřejný (public) - které jsou tak umožňují vzájemnou výměnu dat nebo aplikací.

917 x

Proč a jak zálohovat do cloudu

Máte v počítači hromady osobních a cenných dat, o které rozhodněte nechcete přijít? Jak je bezpečně a pohodlně zálohovat? Jednou z moderních možností je využití cloudu.

1118 x

Jaký je rozdíl mezi Megabitem a Megabytem za sekundu

Neznalost rozdílů mezi Mb/s a MB/s může být při výběru internetového připojení překvapivě klíčová. Je nejvyšší čas si vše ujasnit.

10840 x

Vyznejte se ve standardech WiFi

Chcete mít doma opravdu rychlé WiFi připojení, které uspokojí i vaše vysoké nároky, ale rozdíly mezi jednotlivými typy a standardy jsou pro vás španělskou vesnicí?

2895 x

Zjistěte, co je to SSID

Identifikátor, díky kterému vidíte název sítě, ke které se chcete připojit. Podívejte se na několik tipů, díky kterým dokážete například přejmenovat a lépe zabezpečit domácí WiFi síť.

5839 x

Jak zvýšit rychlost stahování dat?

Stahování multimediálních souborů či jiných datově objemných souborů patří k aktivitám, které jsou na seznamu každého uživatele internetu. Víte, jak rychlost stahování zlepšit?

1482 x

Co dělat s nestabilním internetem?

Příčin nestabilního spojení může být celá řada. Mnohé potíže můžete napravit i vlastnoručně a jednoduše, některé však volají po zakoupení nového zařízení a změně poskytovatele.

2582 x

Proč chtít neomezený internet

S tím, jak rostou objemy dat, které se přes internet přenášejí, přímo úměrně vzrůstá i zájem o neomezené internetové připojení. Proč nekoukat na množsví přenesených dat?

1646 x

Nejlepší WiFi router pro domácnost

Máte doma obyčejný router a neustále bojujete s kvalitou připojení? Správně zvolený router je jednou z hlavních ingrediencí úplné pokrytí domácnosti WiFi signálem.

3431 x

Výhody veřejné IP adresy

Zajímá vás, jak je to vlastně s veřejnými a neveřejnými adresami? Máte představu o tom, jaké konkrétní výhody vyplývají z vlastnictví veřejné IP adresy? Podívejte se na ty nejdůležitější informace a získáte odpověď.

4963 x

Ochrana proti malwaru a dalším hrozbám

Nasadili jsme nový ochranný systém, díky kterému síť Airwaynet a klienty chráníme proti činnostem malwaru a jeho infekcím. Jak celý systém funguje a jaké vám přináší výhody?

1537 x

Využíváme ochranný systém filtrace DDoS útoků

V rámci zajištění datové bezpečnosti a bezproblémového provozu našich sítí jsme nasadili ochranný systém filtrující DDoS útoky. Co to znamená pro zákazníky Airwaynet?

4271 x

Chcete ovládat svůj počítač na dálku?

Jste na dovolené a najednou si uvědomíte, že potřebujete udělat něco na vašem domácím počítači. S veřejnou IP adresou a správným postupem to zvládnete snadno.

2546 x

Jaký internet na streamování videa?

Streamování videa ve vysokém rozlišení rapidně roste popularita. Víte, jaké parametry internetového připojení jsou důležité pro bezproblémové streamování videa?

5951 x

Ideální internet pro studenty

Studenti se v dnešní době bez kvalitního připojení k internetu neobejdou. Ať už pro zábavu nebo pro studium a bezproblémové přihlašování ke zkouškám. Jaké parametry kromě ceny při výběru připojení k internetu hrají roli?

2875 x

5 Nejčastějších problémů s WiFi routerem a jejich řešení

Nefunguje váš router a tím pádem připojení k internetu tak, jak by správně mělo? Podívejte se na řešení častých problémů krok za krokem. V mnoha případech je oprava otázkou několika kliknutí.

12670 x

Proč zapřemýšlet nad změnou internetového prohlížeče?

Používáte již několik let stejný internetový prohlížeč? Nebojte se změny, která vám může zrychlit načítání webu, přinést lepší komfort při práci na internetu i zvýšit výdrž baterie notebooku.

3349 x

Jak ovládat domácnost přes internet

Lednička, která je připojena k internetu a hledá recepty? Možnost zjistit přes mobil, jak je nastaven u vás doma termostat? Ano, to vše je možné. A nejen to!

3854 x

Co je to VPN a jaké výhody vám přináší

Je-li pro vás zkratka VPN zatím velkou neznámou, je nejvyšší čas to napravit. Zajímá-li vás bezpečnější surfování na internetu a řada dalších možností, které v praxi přináší, čtěte dál..

5581 x

Jak na domácí zálohování přes WiFi

Pokud si nedokážete představit, že přijdete o všechna vaše data, ale zároveň je pro vás zálohování na externí disk přes kabel zbytečnou komplikací, je čas začít zálohovat bezdrátově.

2616 x

Agregace internetového připojení pod lupou

Zajímá vás, co to znamená agregace a jak ovlivňuje rychlost vašeho internetu? Podívejte se na několik základních informací, které vám pomohou vybrat si připojení dle vašich požadavků a představ.

4609 x

Kam je nejlepší umístit WiFi router?

Správně zvolené umístění routeru má na šíření, dostupnost a stabilitu signálu klíčový vliv. Zde, je pro vás několik praktických rad jak dosáhnout ideálního šíření WiFi signálu po celém domě nebo bytě.

10363 x

Co může ve vašem počítači zpomalovat internet?

Trápí vás pomalý a nestabilní internet? V mnoha případech není chyba na straně připojení, ale v samotném přístroji, přes který se chcete připojit. Podívejte se, jak odhalit a vyřešit nejčastější příčiny.

6803 x

Jak na rozšíření WiFi signálu po celém domě?

Mít doma WiFi síť je zcela běžné. Ovšem pokud není dostatečně silný a kvalitní signál ve všech místnostech, uživatelský komfort tím zásadně trpí. Rozšiřte snadno signál tam kam potřebujete.

7208 x

Jak řešit rozdíly v rychlosti internetu přes WiFi a kabel?

Zjistili jste na základě měření rychlosti, že rychlost internetu přes WiFi se zásadně liší od situace, kdy máte zařízení připojeno k internetu přes kabel?

4979 x

2.4 GHz vs. 5 GHz ! Jaké pásmo nabídne lepší prostupnost?

Bezdrátové WiFi sítě využívají pásma 2,4 a 5 GHz. Jaké z těchto pásem má navrch v případě, kdy hledáte co nejvyšší prostupnost s cílem pokrýt vaše bydlení signálem bezdrátového připojení?

13317 x

Znáte Hlavní výhody WiFi internetu ?

Rozhodování o typu připojení k internetu vám usnadní přehled hlavních výhod bezdrátového připojení prostřednictvím technologie WiFi.

2460 x

Jak snadno nastavit WiFi ?

Pro mnoho uživatelů končí nastavení domácí bezdrátové sítě zapnutím WiFi routeru. Podívejte se na několik praktických tipů, jak nastavit WiFi router a domácí bezdrátovou síť.

12126 x

Jak zrychlit internet ?

Načítání stránek je zdlouhavé a přehrávání online videa se každých pár sekund zasekne na nepříjemně dlouhou dobu, po kterou musíte jen a jen čekat. Jak odhalit hlavní příčinu a užívat si bleskový internet?

2863 x

Jak se připojit k internetu v Praze a okolí?

Přestěhovali jste se do nového bydlení, nebo jste změnili kancelář? V každém případě budete potřebovat rychlé a stabilní připojení k internetu.

2314 x

Internet v Praze Nejen pro Bary a Restaurace

Řešením je jednoznačně Airwaynet - garantované připojení k internetu. Podívejte se na zkušenost našeho zákazníka z Café Baribal na pražské náplavce..

2980 x

Internet v Praze pro SVJ a Bytová družstva

Díky unikátnímu řešení od Airwaynet pro SVJ a BD dosáhnete na bezkonkurenční ceny internetu. Své o tom ví i předseda BD Arabská v Praze 6, tak se podívejte..

4198 x

SPOLEHLIVÝ INTERNET PRO HOTELY V PRAZE

Naše služby vyhledávají hotely zejména díky osobnímu přístupu a profesionálně odvedené práci. O svou zkušenost se s Vámi podělí náš klient z hotelu Beránek..

3306 x

Internet a IPTV v Praze pro domácnosti

Nespoléhejte se jen na jednoho poskytovatele internetu a televize a přeleťte k Airwaynet. O našem řešení pro domácnosti vypráví náš spokojený zákazník pan Petr…

5085 x

Rychlost internetu Airwaynet v lednu 2017

Zde Vás budeme pravidelně informovat o tom, jak si stojíme co do rychlosti připojení vůči konkurenci, podle reportů vycházejících na serveru DSL.cz

3597 x

AIRWAYNET ŘEŠENÍ PRO NÁROČNÉ FIRMY

Jsme specialisté na eventy všeho druhu, ať už indoor nebo outdoor. Byli jsme i u prvního ročníku TENISKOLOGY, kde jsme zajištovali nejen internet...

4496 x
+420 245 006 565
INFO@AIRWAYNET.CZ
Data that flies

The most reliable internet provider in Prague

Copyright © 2017 Airwaynet a.s.