en

Proč a jak zálohovat do cloudu

Máte v počítači hromady osobních a cenných dat, o které rozhodněte nechcete přijít? Pak byste měli přemýšlet nad tím, jak je bezpečně a pohodlně zálohovat. Jednou z moderních možností je využití cloudu.

Zálohování na discích není bez rizik

Zálohování na fyzických médiích s sebou přináší vždy určitá omezení a nevýhody. Možná jste se domnívali, že uložením rodinných fotek nebo důležitých dokumentů na externí disk jste je jednou provždy ochránili. Ale není tomu tak. I tato zařízení mají totiž svou životnost a mohou se fyzicky poškodit, v horším případě mohou být odcizeny. A ke svým datům už se nedostanete.

K datům navíc máte přístup jen tehdy, pokud máte zálohovací médium u sebe. Pokud pracovně cestujete nebo se často stěhujete, zvyšuje se riziko ztráty a již zmíněného poškození. Data na discích mohou ohrozit také různé viry, které představují velmi aktuální problém. Například tzv. ransomware dokáže data zašifrovat tak, že už se k nim bez zaplacení „výpalného“ nedostanete.

Jak fungují cloudové služby?

Cloudová uložiště představují alternativní možnost ukládání dat přímo na internet. Toto řešení přináší velice atraktivní výhody.  Především data uložená na cloudu máte k dispozici vždy a všude, aniž byste potřebovali nějaké speciální zařízení. Stačí se přihlásit na svůj online účet a máte k nim okamžitý přístup.

Stejně tak můžete odkudkoli a kdykoli data na cloud ukládat a zálohovat. To může být neocenitelné pro lidi, kteří jsou často na cestách a chtějí třeba rovnou bezpečně zálohovat fotky nebo jiná data.

Vaše data budou v bezpečí

Oproti pevným diskům u cloudu nehrozí, že se data ztratí, poškodí, napadne je vir nebo podobně. Jejich trvanlivost může být teoreticky věčná. Jediné riziko spočívá v nebezpečí prolomení účtu třetí osobou. Tomu však lze snadno předejít zvolením unikátního a dostatečně bezpečného hesla.

Ukládejte automaticky

Výhodou ukládání na cloud je také možnost automatického zálohování nových verzí dat. Zatímco např. na externí disk musíte dokument po každé změně uložit ručně, na cloud se mohou data ukládat automaticky dle vašeho nastavení.

Co potřebujete k zálohování na cloud?

Abyste mohli využívat cloudová uložiště, musíte si na některém z nich založit účet a mít přístup k internetu. Pro pohodlné využívání cloudu budete potřebovat dostatečně rychlé připojení pro nahrávání a stahování. Airwaynet tarify nyní zrychlují, abyste mohli pohodlně využívat služby cloudových uložišť. Vaše data díky tomu budete mít v bezpečí a vždy na dosah.

Ověřte si dostupnost internet u v Praze na Vaší adrese

Zjistěte jestli je Váš dům připojen na naši optickou síť s tarify až 300 Mbit/s nebo zda-li máte v domě speciální zvýhodněnou nabídku

NON STOP technická
podpora
INSTALACE
ZDARMA
od 290 Kč měsíčně
ZDARMA wifi pokrytí
domácnosti
NEOMEZENÝ
INTERNET


* Povinné údaje
+420 245 006 565
INFO@AIRWAYNET.CZ
Data, která letí.

Nejspolehlivější poskytovatel internetu v Praze

Copyright © 2017 Airwaynet a.s.