en

Využíváme ochranný systém filtrace DDoS útoků

V rámci zajištění datové bezpečnosti a bezproblémového provozu našich sítí jsme nasadili ochranný systém filtrující DDoS útoky. Co to znamená pro zákazníky Airwaynet a jak systém funguje?

Co je to DDoS útok?

Před samotným představením nového ochranného systému má smysl vysvětlit, co jsou to vlastně DDoS útoky a jakým způsobem ovlivňují provozovatele sítí, majitele webových stránek a samotné uživatele. Ve zkratce je DDoS (distributed denial of service) řízený útok, při kterém se útočníci snaží server zahltit obrovským množstvím požadavků. Může se jednat klidně o statisíce požadavků za sekundu. Server se kvůli takovému provozu stane nedostupným pro normální uživatele. Požadavky na načtení stránky jsou tak odbaveny se zpožděním a stránka se načítá pomalu, nebo se nezobrazí vůbec. Na infrastruktury státních institucí, poskytovatelů internetového připojení, e-shopů a velkých firem jsou DDoS útoky prováděny zcela běžně, a to i v České Republice.

Pračka dat v provozu

Vzhledem k výše zmíněnému a skutečnosti, že množství a intenzita DDoS útoků dle celosvětových statistik neustále roste, jsme v rámci sítě Airwaynet začali využívat ochranný systém filtrující datový tok. Laicky řešeno lze tento systém přirovnat k takové „pračce“ dat. Jakmile dojde k nežádoucímu útoku na některou z veřejných IP adres Airwaynet, filtr detekuje škodlivý tok dat a ten odstraní. Rozpoznání útoku od korektního požadavku probíhá v reálném čase. Samostatnou částí systému je ochrana klientských serverů před aplikačními útoky a několik dalších opatření, jejichž cílem je dopad DDoS útoků eliminovat.

Další krok vpřed

Bezpečnostní prvky zákaznické a vlastní síťové infrastruktury bereme v Airwaynet velmi vážně. Nově nasazené novinky včetně filtrace DDoS útoků přináší zákazníkům kvalitnější služby. Informování a následnou ochranu před možnými bezpečnostními riziky považujeme za samozřejmost, a proto neváhejte v případě dotazů na nové ochranné prvky a jejich fungování kontaktovat naši technickou podporu.

 

Ověřte si dostupnost internet u v Praze na Vaší adrese

Zjistěte jestli je Váš dům připojen na naši optickou síť s tarify až 300 Mbit/s nebo zda-li máte v domě speciální zvýhodněnou nabídku

NON STOP technická
podpora
INSTALACE
ZDARMA
od 290 Kč měsíčně
ZDARMA wifi pokrytí
domácnosti
NEOMEZENÝ
INTERNET


* Povinné údaje
+420 245 006 565
INFO@AIRWAYNET.CZ
Data, která letí.

Nejspolehlivější poskytovatel internetu v Praze

Copyright © 2017 Airwaynet a.s.