en

Blog

Kolik zařízení je možné připojit k internetu na doma?

V domácnostech narůstá počet zařízení připojených k internetu a proto je třeba mít připojení, které vás nebude brzdit. Podle čeho vybírat internet na doma?

47 x

Jak na stahování videí z internetu?

Stahování videí a jiných objemných souborů z internetu patří k častým internetovým aktivitám. Co ale potřebujete, abyste mohli pohodlně stahovat i videa ve vysoké kvalitě?

45 x

Jak se připravit na internet věcí?

Internet věcí se kvapem blíží. Mnoho lidí přitom zatím ani pořádně neví, co to internet věcí vůbec je, co všechno může obnášet a zahrnovat. Víte, jak se na novou éru připravit?

34 x

Zapomenuté heslo k wifi?

Objevte možná řešení v případě zapomenutého hesla k Wifi a zjistěte proč je bezpečné heslo k wifi důležité. Jak se dostat k zapomenutému heslu a jak má vypadat bezpečné heslo?

40 x

Jak využít řízení datových toků s QoS?

Jedná se o nástroj, který umožňuje řídit zařízení a aplikace v rámci sítě a přidělovat jim rozdílnou důležitost, a tedy i různou šíři pásma k využívání. Jaké je využití u Vás doma?

36 x

Představujeme unikátní prostory pro eventy

Již 4 roky zajišťujeme internetové připojení pro bývalou čistírnu odpadních vod, ve které jsme prověřeným partnerem zodpovědným za připojení pravidelných eventů.

145 x

Profesionální řešení datových služeb pro firmy

Airwaynet posiluje svojí pozici na poli ICT služeb. Ve spolupráci s partnerem Greendata rozšiřuje svojí nabídku internetových služeb pro firemní zákazníky o služby datového centra DC6.

119 x

Jak snadno zabezpečit domácí bezdrátovou síť WIFI

Wi-fi připojení dneska využívá obrovské množství domácností. Ne každý uživatel ale dostatečně dbá na bezpečnost. Podívejte se na tipy na zabezpečení domácího připojení.

4911 x

Hlavní výhody IPTV

IPTV je moderní službou, která spočívá v šíření televizních stanic prostřednictvím internetu. Toto řešení nabízí oproti např. kabelové televizi množství výhod a možností navíc. O co se přesně jedná?

293 x

Jaký zvolit internetový prohlížeč?

Webový prohlížeč je nejzásadnějším nástrojem pro práci s internetem. Dobrý prohlížeč musí zajistit rychlost a komfort surfování i stahování, případně nabídnout další funkce.

2312 x

Co je to DNS a jak funguje?

Setkali jste se při surfování na internetu se zkratkou DNS a netušíte, co znamená? Doplňte si vaše technické znalosti a zjistěte, proč je tato zkratka pro internet tak důležitá.

247 x

Hybridní backup - Záloha pro firmy

Hybridní záloha je cloudovou infrastrukturou, která spojuje dva odlišné typy cloudů - soukromý (privátní) a veřejný (public) - které jsou tak umožňují vzájemnou výměnu dat nebo aplikací.

250 x

Proč a jak zálohovat do cloudu

Máte v počítači hromady osobních a cenných dat, o které rozhodněte nechcete přijít? Jak je bezpečně a pohodlně zálohovat? Jednou z moderních možností je využití cloudu.

279 x

Jaký je rozdíl mezi Megabitem a Megabytem za sekundu

Neznalost rozdílů mezi Mb/s a MB/s může být při výběru internetového připojení překvapivě klíčová. Je nejvyšší čas si vše ujasnit.

517 x

Vyznejte se ve standardech WiFi

Chcete mít doma opravdu rychlé WiFi připojení, které uspokojí i vaše vysoké nároky, ale rozdíly mezi jednotlivými typy a standardy jsou pro vás španělskou vesnicí?

309 x

Zjistěte, co je to SSID

Identifikátor, díky kterému vidíte název sítě, ke které se chcete připojit. Podívejte se na několik tipů, díky kterým dokážete například přejmenovat a lépe zabezpečit domácí WiFi síť.

358 x

Jak zvýšit rychlost stahování dat?

Stahování multimediálních souborů či jiných datově objemných souborů patří k aktivitám, které jsou na seznamu každého uživatele internetu. Víte, jak rychlost stahování zlepšit?

291 x

Co dělat s nestabilním internetem?

Příčin nestabilního spojení může být celá řada. Mnohé potíže můžete napravit i vlastnoručně a jednoduše, některé však volají po zakoupení nového zařízení a změně poskytovatele.

574 x

Proč chtít neomezený internet

S tím, jak rostou objemy dat, které se přes internet přenášejí, přímo úměrně vzrůstá i zájem o neomezené internetové připojení. Proč nekoukat na množsví přenesených dat?

711 x

Nejlepší WiFi router pro domácnost

Máte doma obyčejný router a neustále bojujete s kvalitou připojení? Správně zvolený router je jednou z hlavních ingrediencí úplné pokrytí domácnosti WiFi signálem.

673 x

Výhody veřejné IP adresy

Zajímá vás, jak je to vlastně s veřejnými a neveřejnými adresami? Máte představu o tom, jaké konkrétní výhody vyplývají z vlastnictví veřejné IP adresy? Podívejte se na ty nejdůležitější informace a získáte odpověď.

835 x

Ochrana proti malwaru a dalším hrozbám

Nasadili jsme nový ochranný systém, díky kterému síť Airwaynet a klienty chráníme proti činnostem malwaru a jeho infekcím. Jak celý systém funguje a jaké vám přináší výhody?

813 x

Využíváme ochranný systém filtrace DDoS útoků

V rámci zajištění datové bezpečnosti a bezproblémového provozu našich sítí jsme nasadili ochranný systém filtrující DDoS útoky. Co to znamená pro zákazníky Airwaynet?

3436 x

Chcete ovládat svůj počítač na dálku?

Jste na dovolené a najednou si uvědomíte, že potřebujete udělat něco na vašem domácím počítači. S veřejnou IP adresou a správným postupem to zvládnete snadno.

1000 x

Jaký internet na streamování videa?

Streamování videa ve vysokém rozlišení rapidně roste popularita. Víte, jaké parametry internetového připojení jsou důležité pro bezproblémové streamování videa?

1613 x

Ideální internet pro studenty

Studenti se v dnešní době bez kvalitního připojení k internetu neobejdou. Ať už pro zábavu nebo pro studium a bezproblémové přihlašování ke zkouškám. Jaké parametry kromě ceny při výběru připojení k internetu hrají roli?

1056 x

5 Nejčastějších problémů s WiFi routerem a jejich řešení

Nefunguje váš router a tím pádem připojení k internetu tak, jak by správně mělo? Podívejte se na řešení častých problémů krok za krokem. V mnoha případech je oprava otázkou několika kliknutí.

3177 x

Proč zapřemýšlet nad změnou internetového prohlížeče?

Používáte již několik let stejný internetový prohlížeč? Nebojte se změny, která vám může zrychlit načítání webu, přinést lepší komfort při práci na internetu i zvýšit výdrž baterie notebooku.

1215 x

Jak ovládat domácnost přes internet

Lednička, která je připojena k internetu a hledá recepty? Možnost zjistit přes mobil, jak je nastaven u vás doma termostat? Ano, to vše je možné. A nejen to!

1907 x

Co je to VPN a jaké výhody vám přináší

Je-li pro vás zkratka VPN zatím velkou neznámou, je nejvyšší čas to napravit. Zajímá-li vás bezpečnější surfování na internetu a řada dalších možností, které v praxi přináší, čtěte dál..

1902 x

Jak na domácí zálohování přes WiFi

Pokud si nedokážete představit, že přijdete o všechna vaše data, ale zároveň je pro vás zálohování na externí disk přes kabel zbytečnou komplikací, je čas začít zálohovat bezdrátově.

1162 x

Agregace internetového připojení pod lupou

Zajímá vás, co to znamená agregace a jak ovlivňuje rychlost vašeho internetu? Podívejte se na několik základních informací, které vám pomohou vybrat si připojení dle vašich požadavků a představ.

1841 x

Kam je nejlepší umístit WiFi router?

Správně zvolené umístění routeru má na šíření, dostupnost a stabilitu signálu klíčový vliv. Zde, je pro vás několik praktických rad jak dosáhnout ideálního šíření WiFi signálu po celém domě nebo bytě.

6447 x

Co může ve vašem počítači zpomalovat internet?

Trápí vás pomalý a nestabilní internet? V mnoha případech není chyba na straně připojení, ale v samotném přístroji, přes který se chcete připojit. Podívejte se, jak odhalit a vyřešit nejčastější příčiny.

3911 x

Jak na rozšíření WiFi signálu po celém domě?

Mít doma WiFi síť je zcela běžné. Ovšem pokud není dostatečně silný a kvalitní signál ve všech místnostech, uživatelský komfort tím zásadně trpí. Rozšiřte snadno signál tam kam potřebujete.

3372 x

Jak řešit rozdíly v rychlosti internetu přes WiFi a kabel?

Zjistili jste na základě měření rychlosti, že rychlost internetu přes WiFi se zásadně liší od situace, kdy máte zařízení připojeno k internetu přes kabel?

2324 x

2.4 GHz vs. 5 GHz ! Jaké pásmo nabídne lepší prostupnost?

Bezdrátové WiFi sítě využívají pásma 2,4 a 5 GHz. Jaké z těchto pásem má navrch v případě, kdy hledáte co nejvyšší prostupnost s cílem pokrýt vaše bydlení signálem bezdrátového připojení?

4456 x

Znáte Hlavní výhody WiFi internetu ?

Rozhodování o typu připojení k internetu vám usnadní přehled hlavních výhod bezdrátového připojení prostřednictvím technologie WiFi.

1218 x

Jak snadno nastavit WiFi ?

Pro mnoho uživatelů končí nastavení domácí bezdrátové sítě zapnutím WiFi routeru. Podívejte se na několik praktických tipů, jak nastavit WiFi router a domácí bezdrátovou síť.

4939 x

Jak zrychlit internet ?

Načítání stránek je zdlouhavé a přehrávání online videa se každých pár sekund zasekne na nepříjemně dlouhou dobu, po kterou musíte jen a jen čekat. Jak odhalit hlavní příčinu a užívat si bleskový internet?

1475 x

Jak se připojit k internetu v Praze a okolí?

Přestěhovali jste se do nového bydlení, nebo jste změnili kancelář? V každém případě budete potřebovat rychlé a stabilní připojení k internetu.

1248 x

Internet v Praze Nejen pro Bary a Restaurace

Řešením je jednoznačně Airwaynet - garantované připojení k internetu. Podívejte se na zkušenost našeho zákazníka z Café Baribal na pražské náplavce..

2346 x

Internet v Praze pro SVJ a Bytová družstva

Díky unikátnímu řešení od Airwaynet pro SVJ a BD dosáhnete na bezkonkurenční ceny internetu. Své o tom ví i předseda BD Arabská v Praze 6, tak se podívejte..

2980 x

SPOLEHLIVÝ INTERNET PRO HOTELY V PRAZE

Naše služby vyhledávají hotely zejména díky osobnímu přístupu a profesionálně odvedené práci. O svou zkušenost se s Vámi podělí náš klient z hotelu Beránek..

2411 x

Internet a IPTV v Praze pro domácnosti

Nespoléhejte se jen na jednoho poskytovatele internetu a televize a přeleťte k Airwaynet. O našem řešení pro domácnosti vypráví náš spokojený zákazník pan Petr…

3940 x

Rychlost internetu Airwaynet v lednu 2017

Zde Vás budeme pravidelně informovat o tom, jak si stojíme co do rychlosti připojení vůči konkurenci, podle reportů vycházejících na serveru DSL.cz

2616 x

AIRWAYNET ŘEŠENÍ PRO NÁROČNÉ FIRMY

Jsme specialisté na eventy všeho druhu, ať už indoor nebo outdoor. Byli jsme i u prvního ročníku TENISKOLOGY, kde jsme zajištovali nejen internet...

3042 x
+420 245 006 565
INFO@AIRWAYNET.CZ
Data, která letí.

Nejspolehlivější poskytovatel internetu v Praze

Copyright © 2017 Airwaynet a.s.